Založ si blog

Tak málo ju delí od večného ticha ?

Ešte počas toho, ako som chodil do školy, som spoznal jedno dievča. Volala sa Karin. Predtým než sme sa stali spolužiakmi, kým neprestúpila do našej školy, ju na bývalej škole kruto šikanovali. Do svojho života si z toho okrem rôznych tráum zobrala aj menšie zranenia. Bolo mi jej tak ľúto a hlavne vtedy, keď si proti sebe na novej škole poštvala po pár mesiacoch takmer celú triedu. Na začiatku to vyzeralo tak, že si s ňou všetci rozumejú, podotknem niekedy možno až príliš. V našej triede si po pár týždňoch našla frajera Antona. Bola doňho strašne zaľúbená, ale on jej svoju lásku nechcel obetovať. Využíval ju…

,,Viem, že si do nej. Nezahováraj!“ Bola prestávka, všetci sme boli na školskej chodbe a zabávali sa.

,,Nie, nie som. Pochop, že Karin je baba na všetko,“ protirečil Anton obvineniam jedného z mojich spolužiakov, a ak si dobre pamätám, bol to Filip, ktorý sa s ním vtedy rozprával. Karin nebola zlé dievča, bola veľmi pekná, ale bohužiaľ strašne naivná, a preto uverila všetkým tým nezmyslom, ktoré jej dennodenne tlačil do hlavy Anton.

,,Anton vymýšľaš si. Čo nevidíš, ako sa na ňu pozeráš? Priznaj to,“ povedal som mu. Mal som pravdu s tým, ako sa na ňu pozeral, úplne ako na obrázok, ale predsa som sa mýlil.

,,Verte mi, že si nevymýšľam. Karin je len taká kamarátka s výhodami.“ Všetci sme naňho civeli. To chúďa dievča si už toho tak veľa pretrpelo, že by som o tom mohol napísať celú knihu. Viacerí sme ju pred ním varovali. Jej najlepšie kamarátky jej dohovárali, aby ho poslala kadeľahšie. Ona však očarená jeho krásu nikomu neverila. Snažili sme sa jej pomôcť, ten chalan mal v hocičom prsty, verte mi, ale nedala si povedať. O dva mesiace zostalo v jeden decembrový deň v našej triede veľké ticho, to sa nestávalo často. Pripomínalo mi to ticho pred búrkou alebo skôr po búrke, keď je všetko, čo kedysi niekam patrilo, rozmetané na márne kúsky. Ani Karin, ani Anton neboli v škole. Nebolo to nikomu podozrivé, až keď sme pred školou nezbadali policajné autá, došlo nám, že sa niečo muselo stať. Dokáže to dievča prežiť? Tak málo ju delí od večného ticha ?

Ajtu blog 2020

Príbeh sa končí

12.01.2020

3.Kapitola-Voľno Marta-1.deň u budúcej svokry Je 3:00, keď vstávam z postele, aby som sa naraňajkovala a pripravila na dlhú cestu autobusom do dediny, kde žije mama Jozefa.Jozef vedľa mňa ešte viac »

Najradšej by som si vytrhol srdce

21.02.2019

Najradšej by som si vytrhol srdce zo svojej hrudi a rozbil ho na tisíc kúskov, ktoré už nikdy neposkladám naspäť. Môžem utiecť zo svojho života? Mám opustiť svoju rodinu a dať výpoveď viac »

Oslava a fľaša šampanského

14.01.2019

Sneh sa v Bratislave už začal topiť a to ma trochu potešilo, lebo bolo vonku teplejšie. A toto som si myslel aj o svojom súkromnom živote. Ľady sa roztopia a s nimi aj moje problémy. Ale život viac »

Taliansko /  Matteo Salvini /

Senát v Taliansku schválil právne konanie voči Salvinimu

21.01.2020 08:33

Prípad súvisí loďou pobrežnej stráže Gregoretti, z ktorej šéf krajne pravicovej Ligy Severu nedovolil vlani v lete šesť dní vystúpiť na breh 131 migrantom.

Mexiko / vojak / armáda / hranica /

V Mexiku zabili minulý rok rekordných 34 582 ľudí

21.01.2020 08:02

Každý deň tak podľa údajov miestnych úradov v Mexiku zabili v priemere 95 ľudí, každú hodinu štyroch.

Donald Trump

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi

21.01.2020 07:16

Proces impeachmentu by tak mal oveľa rýchlejšie tempo ako v prípade ústavnej žaloby na exprezidenta Billa Clintona v roku 1999.

Pro Gun Rally Virginia

Tisícky ľudí v USA demonštrovali za právo držať a nosiť strelné zbrane

21.01.2020 06:25

Šéf Bieleho domu zhromaždenie podporil a na Twitteri napísal, že nikdy nedopustí, "aby prestal byť chránený druhý dodatok" ústavy, ktorý garantuje Američanom právo na držanie zbraní.

ajtu

Žijeme životy cudzích ľudí a na naše vlastné šťastie v živote nemáme čas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 23579x
Priemerná čítanosť článkov: 1025x

Autor blogu