Založ si blog

Tak málo ju delí od večného ticha ?

Ešte počas toho, ako som chodil do školy, som spoznal jedno dievča. Volala sa Karin. Predtým než sme sa stali spolužiakmi, kým neprestúpila do našej školy, ju na bývalej škole kruto šikanovali. Do svojho života si z toho okrem rôznych tráum zobrala aj menšie zranenia. Bolo mi jej tak ľúto a hlavne vtedy, keď si proti sebe na novej škole poštvala po pár mesiacoch takmer celú triedu. Na začiatku to vyzeralo tak, že si s ňou všetci rozumejú, podotknem niekedy možno až príliš. V našej triede si po pár týždňoch našla frajera Antona. Bola doňho strašne zaľúbená, ale on jej svoju lásku nechcel obetovať. Využíval ju…

,,Viem, že si do nej. Nezahováraj!“ Bola prestávka, všetci sme boli na školskej chodbe a zabávali sa.

,,Nie, nie som. Pochop, že Karin je baba na všetko,“ protirečil Anton obvineniam jedného z mojich spolužiakov, a ak si dobre pamätám, bol to Filip, ktorý sa s ním vtedy rozprával. Karin nebola zlé dievča, bola veľmi pekná, ale bohužiaľ strašne naivná, a preto uverila všetkým tým nezmyslom, ktoré jej dennodenne tlačil do hlavy Anton.

,,Anton vymýšľaš si. Čo nevidíš, ako sa na ňu pozeráš? Priznaj to,“ povedal som mu. Mal som pravdu s tým, ako sa na ňu pozeral, úplne ako na obrázok, ale predsa som sa mýlil.

,,Verte mi, že si nevymýšľam. Karin je len taká kamarátka s výhodami.“ Všetci sme naňho civeli. To chúďa dievča si už toho tak veľa pretrpelo, že by som o tom mohol napísať celú knihu. Viacerí sme ju pred ním varovali. Jej najlepšie kamarátky jej dohovárali, aby ho poslala kadeľahšie. Ona však očarená jeho krásu nikomu neverila. Snažili sme sa jej pomôcť, ten chalan mal v hocičom prsty, verte mi, ale nedala si povedať. O dva mesiace zostalo v jeden decembrový deň v našej triede veľké ticho, to sa nestávalo často. Pripomínalo mi to ticho pred búrkou alebo skôr po búrke, keď je všetko, čo kedysi niekam patrilo, rozmetané na márne kúsky. Ani Karin, ani Anton neboli v škole. Nebolo to nikomu podozrivé, až keď sme pred školou nezbadali policajné autá, došlo nám, že sa niečo muselo stať. Dokáže to dievča prežiť? Tak málo ju delí od večného ticha ?

Ajtu blog 2020

O zodpovednosti

10.01.2021

Životy nás všetkých obyčajných ľudí značne obmedzil jeden vírus a rozhodnutia ľudí, ktorí sú vyššie postavení nad nami. Takmer všetci musíme nútene doma sedieť na svojom zadku a mnohých z nás to po finančnej stránke určite veľmi oslabilo, ale dnes tu bude reč o tých zodpovedných ľuďoch a nesmiem zabudnúť podotknúť, že o tých tzv. nedotknuteľných, ktorých [...]

Nehovorte pravdu

15.11.2020

Klamať, klamať a klamať. Áno, v živote musíte neprestajne podávať vynikajúce herecké výkony len, aby ste sa mohli niekým stať alebo len preto, aby ste to mohli niekam dotiahnuť. Nikoho nezaujíma, že máte nejaké problémy a už vôbec nikoho nezaujíma, že si za to vy sami nemôžete. Myslel som si, že s určitými vecami skoncujem, keď sa priznám, ale to bola tá [...]

Čo je na tom zlé, keď si ľudia pomáhajú v núdzi

25.10.2020

Všetci sme predsa tzv. rodina, a preto by sme si vzájomne mali pomáhať. Musíme držať spolu, ak sa rútime do núdzi. Na chvíľu odbočím od témy tým, žeby som vám rád oznámil, že sa blížime na tomto blogu k 100-tisíc prečítaní. Ani by som si nepomyslel, keď som začínal písať tento blog, že jedného dňa dosiahnem až takú veľkú pozornosť od ľudí. V začiatkoch [...]

Zdravotná sestra / Testovanie / Covid / Koronavírus /

Pri testovaní v Prievidzi pomáha aj Patrícia. Jej starká podľahla koronavírusu

23.01.2021 19:17

Zdravotná sestra Patrícia Bojková hovorí, že jej stará mama nemala žiadne závažné zdravotné problémy. No Covid-19 mal u nej rýchly priebeh.

Peniaze, euro, ekonomika

Tepličanom vracajú dane, ale len časť

23.01.2021 17:36

Obyvatelia Trenčianskych Teplíc dostávajú do rúk nové výmery daní. Radnica totiž neoprávnene vybrala od približne sedemtisíc ľudí vyššie dane.

Robert Fico

Nakupovanie Ag testov trnavskou firmou sa podľa Fica musí prešetriť

23.01.2021 14:00

Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že Slovensko nakupovalo testy za jednu z najlepších cien.

Andrej Danko

Danko žiada Matoviča o stretnutie k ruskej vakcíne proti covidu

23.01.2021 13:25

Podľa Danka môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu.